Εγγραφές για την Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου 2023-24

Σας ανακοινώνουμε, ότι οι εγγραφές για την Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου, σχολικού έτους 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2023.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2017 έως 31-12-2017.

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1.  Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας.

Δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού γέννησης από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘ.

2. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (Α.Δ.Υ.Μ.).

4. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας. (ΛογαριασμόςΔημοσίωνΕπιχειρήσεων και Οργανισμών (Δ.Ε.Κ.Ο.), μισθωτήριοσυμβόλαιο, ή εκκαθαριστικό εφορίας.)

5. Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου. Εκδίδεται με τη λήξη της διδασκαλίας των μαθημάτων και διαβιβάζεται από το Νηπιαγωγείοστο Δημοτικό. Μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του Πιστοποιητικού Φοίτησης το Νηπιαγωγείο εκδίδει Βεβαίωση Φοίτησης η οποία θα προσκομιστεί από τον γονέα ή τον κηδεμόνα.

Ώρες εγγραφής:Από (08:30 έως 09:30) και από (10:15 έως 11:15) (Χωρίς ραντεβού).

Γαλάτσι  14 Φεβρουαρίου 2023

Τζιαντζής Βασίλειος